Контакты:
Телефон: +380 (44) 581-15-51
E-mail: office@gramatskiy.com
Skype: GramatskiyLawFirm
Адрес:
Украина, 01001, г. Киев,
ул. Михайловская, 16
этажи 2-4
UKR RUS ENG
АФ "Грамацкий и Партнёры"
Контакты:
Телефон: +380 (44) 581-15-51
E-mail: office@gramatskiy.com
Skype: GramatskiyLawFirm
Адрес:
Украина, 01001, г. Киев,
ул. Михайловская, 16
этажи 2-4

Публикации

Аналитика. Статьи. Комментарии.

Які галузі практики були найбільше затребувані клієнтами у 2013 році? Чому? Коментар. Юридична газета, грудень 2013 року

Опубликовано 20.12.2013 Александр Коваль

Які галузі практики були найбільше затребувані клієнтами у 2013 році? Чому?

Ледве не всі прогнозовані нами у 2012 році тенденції на рік прийдешній справдились: у 2013 році сфери і практики юридичної діяльності АФ «Грамацький і партнери» чітко перерозподілились на користь конфліктних її напрямів. І хоч кількість приватно-правових спорів у відсотковому відношенні з попереднім роком не зменшилась, проте адміністративні (публічно-правові) практики (податкова, кримінально-правова) стали домінантними у порівнянні з усіма іншими, вже не конкуруючими з першими. Ледве не кожен акт податкового органу (а про їх цьогорічну кількість аж непристойно говорити вголос) перетікає у податковий спір та довгограюче кримінальне провадження, які, всупереч приписам закону та здоровому глузду, співіснують за основним законом діалектики: єдності (на початку досудового розслідування) та боротьби протилежностей (на етапі закриття кримінального провадження внаслідок врегулювання податкового спору на користь платника податків).

Усі оптимістичні прогнози європеїзації кримінального процесуального законодавства вмить розвіялись практикою застосування німою Фемідою норм нового КПК. Переоцінені правниками роль і значення інституту слідчих суддів в черговий раз підкреслює, що суспільство може змінити закон, але закон навряд чи змінить суспільство. Сліпе копіювання в ухвалі слідчого судді клопотання прокурора у переважній більшості випадків лише «узаконює» протиправність дій органу досудового розслідування. Сподівання на судовий розгляд перекреслені остаточним розвіюванням ілюзії незалежності суду.

Тотальна перевага ініційованих державою публічно-правових спорів переконливо свідчить: бізнесу стало важко не стільки заробляти, скільки захищатися від держави. Фіскальний нігілізм торжествує: бездарно складені під кальку акти «податкових нікчем» поряд з правочинами почали вже визнавати нікчемною і саму фінансово-господарську діяльність суб’єктів господарювання. Усе це, разом з іншими проявами фіскальної політики, радше нівелює задекларовані загальнодержавні цілі і підкреслює перманентну боротьбу некомпетентності із жадібністю сучасних владних еліт. Інститут публічної влади остаточно дискредитований, а сюрреалістичні химери постіндустріального «театру абсурду» стали виразними, закономірним наслідком суцільного гуманітарного зубожіння.

Назад

^